Nahrávám...

Blog

Pokud Vás zajímá, odkud je možno k pozemku připojit elektřinu, zažádejte si na ČEZu o info: https://geoportal.cezdistribuce.cz/geoportal.ses/ves.aspx

Plánujete letos prodat nebo pronajmout svoji nemovitost? Nebude to tak snadné jako vloni. Svěřte zprostředkování správnému realitnímu makléři. A jak to zjistit, že je správný? Jednoduše - vyzkoušejte jeho jednání po telefonu a na prohlídce jím nabízených nemovitostí. Nabízím rychlost a profesionalitu - ručím si za svoje obchody sama. Volejte mi pro nezávaznou schůzku 603 213 413, budu se těšit! https://youtu.be/Bl7H0E_KiS4

V Zahořanech u Berouna vyroste luxusní vila: https://www.tvbydleni.cz/video/developerske-projekty-hillside-splendor/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=2021-10-28

 

Přechod nájemní smlouvy při změně vlastníka:

§ 2221

(1) Změní-li se vlastník věci, přejdou práva a povinnosti z nájmu na nového vlastníka.

(2) Převedl-li pronajímatel vlastnické právo k věci, nejsou pro nového vlastníka závazná ujednání o pronajímatelových povinnostech, které zákon nestanoví. To neplatí, pokud nový vlastník o těchto ujednáních věděl.

Změna - katastr na internetu není veřejný - musí se identifikovat, kdo se dívá
Víte, jak získat nejvyšší prodejní cenu Vaší nemovitosti? Prostřednictvím on-line aukce! Více info u mně ne na videu níže:
 
 
 
Daň z nemovitých věcí lze podat elektronicky on-line:                                                  http://https://www.financnisprava.cz/assets/cs/prilohy/d-placeni-dani/Vyuzijte_online_financniho_uradu_a_podejte_danove_priznani_k_DNV.pdf          
 
DAŇ z nemovitých věcí: ti z Vás, kdo jste prodali nebo koupili nemovitost, nezapomeňte do konce ledna podat nové daňové přiznání na daň z nemovitosti. Platba do konce května. Z důvodu pandemie můžete podat do 1. 4. 2021. bez sankce.
Ale - cituji: Dovolujeme si Vás upozornit, že v případě, kdy je nemovitá věc ve spoluvlastnictví a jeden ze spoluvlastníků si chce přiznat nemovitou věc ve výši svého spoluvlastnického podílu, musí podat daňové přiznání do 1. února 2021, neboť tato lhůta vyplývá ze zákona o dani z nemovitých věcí a nelze ji prodloužit. V případě, že za nemovitou věc ve spoluvlastnictví bude podávat daňové přiznání společný zástupce, může daňové přiznání za celou nemovitou věc podat bez sankce do 1. dubna 2021.
Takže: co můžeš udělat hned, neodkládej na zítřek!

Vyhotovím posudky jak pro dědictví (pro notáře), tak i pro Vaši představu o ceně. Přijedu, přivezu, stačí jen zavolat!

Když budete kupovat nemovitost, kterou chcete využít k jinému účelu užívání, vyžádejte si územně plánovací informaci, zda je to možné.

 
Někdy se ptají majitelé nemovitostí - není málo prezentovat nemovitost jen na jednom realitním serveru a dále jen na sociálních sítích? Rozhodně NE - tím, že bude inzerce lítat po více druzích realitních serverů - někdy i ne úplně kvalitních a aktuálních zavádí KUPUJÍCÍHO na myšlenku, že zřejmě nemůžeme nemovitost prodat apod.. (vím ze zpětné vazby od většiny klientů) a tak se stává nabídka spíše "provařenou" než lépe prezentovanou.
Doporučuji jeden kvalitní realitní server, SOCIÁLNÍ SÍTĚ a HLAVNĚ kvalitní fotografie, video a půdorysy nemovitosti a také pravdivé informace.
 
Všichni mluví o exkluzivních smlouvách. Ano, je to pravda. Pokud nabízí více realitních kanceláří jednu nemovitost, mám vždy zkušenost s tím, že se prodala za nižší cenu, než byla tržní.
Jak stanovit skutečně tržní cenu? Svěřit prodej nebo pronájem realitnímu makléři, který má zkušenost. Není to jen o tom podat si inzerát. To umí každý. Důležité je, aby byla cena reálná. Pokud hned na začátku nabídnu nemovitost s cenou o hodně vyšší, než je trh, nikdo si nabídky nevšímá a opak je pravdou, že i když cenu dále snižuji, nemá to žádný efekt, protože se nemovitost stane tzv. "provařená" a skutečný kupec už na ni nereaguje nebo tlačí dále na cenu. 
A co dále můžete udělat pro prodej nebo pronájem za výbornou cenu? Jsou to maličkosti. Připravte nemovitost tak, jako kdybyste chtěli udělat poslední večírek v této nemovitosti a pozvat známé! Věnujte pozornost vchodu, hale nebo předsíni a kuchyni. Pokud se jedná o dům, odstraňte všechny plevele, případně spravte chodník nebo plot. Umístěte hrnkové kvetoucí rostliny. Rozhodně by mělo být všude uklizeno! Jsou to malé investice, které se opravdu vyplatí. Znám to z vlastní zkušenosti. Ráda Vám se vším poradím.
 
 
 
 

Pokud nevíte, zda je možno připojit Váš pozemek k odběru elektřiny, zde si můžete podat žádost o informaci

https://www.cez.cz/cs/podpora/technicke-zalezitosti/pro-stavebniky/sdeleni-o-existenci-siti.html

 

POZOR, nezapomeňte zaplatit daň z nemovitostí do konce května!

Seznam bankovních účtů finančních úřadů pro placení daně z nabytí nebo daně z nemovitosti:

https://www.mesec.cz/danovy-portal/dan-z-prijmu/cisla-uctu-financnich-uradu-pro-dan-z-nemovitosti-nabyti-nemovitych-veci/

Aktuální informace najdete na: http://www.facebook.com/klondajkreality

Lidé se mne ptají, co znamenají čísla na měřičích tepla? viz. obrázek

Ráda bych Vám poradila při prodeji nebo pronájmu nemovitosti, abyste utržili nejlepší cenu. Stačí zavolat, přijedu se podívat a můžeme začít!

Při prodeji nemovitostí doporučuji pro úschovu peněz jistotní (vázaný) účet přímo v bance. Na základě trojstranné smlouvy jsou pevně stanovené podmínky uvolňování prodávajícím. 

https://www.mesec.cz/clanky/vazane-a-jistotni-ucty/

Řeším s jedním majitelem pozemků rozparcelování za účelem jednotlivého prodeje. Obec požaduje před žádostí vypracovat zoologický průzkum. Udivilo mne, jak těžké je najít příslušného odborníka. Nakonec se podařilo.

Pozor na podání výmazu zástavního práva - doplacení hypotéky - když ho musí podat dlužník sám (ne prostřednictvím banky), je důležité, aby nebylo již vlastnictví přepsáno na nového majitele, pokud výmaz je vystaven na prodávajícího. 

6.8. Když potřebujete uskladnit předměty z domácnosti před stěhováním (od 0,5 m2 do 30 m2): http://www.lessmess.cz/

2.8. GDPR - ochrana osobních údajů se vztahuje i na pronajímatele, ale ke zpracování nepotřebuje souhlas nájemce. Měl by ale shromažďovat pouze osobní údaje, které jsou nezbytné. V případě, že by předával údaje např. daňové poradkyni, je potřeba mít s ní uzavřenou zpracovatelskou smlouvu.

24.7. Co znamená u bytu na listu vlastnictví byt.z.? Je to rozlišení typu jednotky: byt.z. - jednotka vymezená podle zákona č. 72/1994 Sb. a druhá možnost je: obč.z. - jednotka vymezená podle občanského zákoníku.

Vyplatím provizi za doporučení na majitele nemovitosti za účelem prodeje nebo pronájmu

21.6. Doporučuji majitelům nemovitostí na pronájem sdělit nájemci, aby si uzavřel pojistku zodpovědnosti, která kryje způsobenou škodu třetím osobám

čerpáno z https://www.penize.cz/pronajem-bytu/328333-jak-dobre-pronajmout-byt-co-by-mel-pojistit-majitel-co-najemnik

10.5. 

Všichni o tom píšou, ceny nemovitostí, hlavně bytů jsou rekordně nahoře. Ale dle mojí zkušenosti, že po mně chtějí poptávající koupit do určité maximální výše mi potvrzuje, že co vidíte v inzerátech, je JEN a jen NABÍDKOVÁ cena, ne realita! Například v Berouně se nabízí byt 2+1 po rekonstrukci za 2,6 mil. Kč a poptávky jsou okolo 2 mil. Kč. Tudíž majitelé a kolegové, zamyslete se, zda vůbec s takovou nabídkou vyjíždět na veřejnost, která jen mate kupující.

https://www.finance.cz/507874-ceny-bytu/

 

29.3. Chápu rozčilení kupujících ohledně cen rodinných domů okolo Prahy... v inzerátech vidí závratné ceny, ale realita je úplně jinde. Majitelé nabízí za nesmyslné ceny, které časem stejně budou muset snížit, ale to už kupující nebude mít zájem, a tak pořád dokola. Stanovení reálné ceny je zásadní pro úspěšný prodej!

 

6.3. Někdy se setkáte u nemovitosti s označením chráněná krajinná oblast - co to znamená? Je to česká národní kategorie, určená k ochraně rozlehlejších území nebo celých geografických oblastí s harmonicky utvářenou krajinou, charakteristickým reliéfem a převahou přirozených, resp. polopřirozených ekosystémů. Tudíž se zde setkáte s omezením pro výstavbu, která se odvíjí podle zón od 1-4. Každá tato oblast má úřad Správa CHKO, kde se dozvíte více informací.

2.2. Pokud prodáváte starší byt, nemusí být jednotka v kupní smlouvě přesně specifikována, pokud nebyla upravena - stačí prohlásit, že nedošlo ke změně charakteru  ve smyslu § 6 odst. 3 zákona 72/1994 Sb., v příslušném znění.

23.1. Pokud kupujete družstevní byt - tedy družstevní podíl, prostudujte si Stanovy družstva - mohou si vyžádat souhlas družstva s převodem.

16.11. Tip pro majitele nemovitostí k pronájmu - pohodlné měření spotřeby energií:

https://www.innosvet.cz/#senzor

14.9. - Informace z katastru - nechte si zpřesnit hranice svého pozemku!

http://www.cuzk.cz

5. 9. Ceny bytů v Praze jsou nejdražší co pamatuji. Ale je otázkou, zda někdo bude chtít panelový byt 3+1 v Liboci, Praha 6 za skoro 5 mil... z mojí zkušenosti se tyto byty vůbec neprodávají, pouze nabízejí.

https://www.sreality.cz/detail/prodej/byt/3+1/praha-liboc-u-stanice/3974304092#img=0&fullscreen=false

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/2193376-ceny-nemovitosti-na-historickych-maximech-podle-csu-ale-vyvoj-neni-v-ramci-evropy

4.7. Znovu o energetických štítcích - zde naleznete podrobné informace: http://www.energeticky-stitek-domu.cz/o-stitku/energeticky-stitek-od-1-7-2015

21.6. VÝŠE PROVIZE za zprostředkování prodeje nemovitosti

Výše provize některých realitních kanceláří mne překvapuje. Proto jsem uvedla výši mojí odměny, která obsahuje reálné posouzení ceny nemovitosti, vyhotovení kvalitních podkladů k prezentaci nabídky včetně videa a plánů, vyhotovení všech smluvních dokumentů ve spolupráci s advokáty, fyzické předání bytu s protokolárním zápisem a podklady pro převod energií a nakonec podkladů pro vyhotovení daňového přiznání k dani z nabytí nemovitosti na finanční úřad.

7.6. CENÍK - KATASTR NEMOVITOSTÍ  - mimo tohoto ceníku platí zpoplatnění každého vkladu (zástavy, vlastnictví) za 1.000,- Kč

15.5. POKUD  VÁS  ZAJÍMÁ  CENA  pozemku, porovnám Vám cenu vzhledem k budoucí investici. Zde naleznete územní plány obcí: 

http://portal.uur.cz/nastroje-uzemniho-planovani-v-ceske-republice/upd-a-upp-obci.asp#index_6

10.5. NEZAPOMEŇTE  ZAPLATIT  DAŇ  Z  NEMOVITOSTI do konce května

9.5. DAŇ  Z  NABYTÍ  u nově vzniklých bytových jednotek

je nejasná. Když se rekonstruoval komerční objekt na byty, jednalo by se také o první převod vlastnictví (jako u novostaveb) a proto by se daň platit neměla. Upřesním později

12.4.2017  PROČ  PRONAJÍMAT  MÝM  PROSTŘEDNICTVÍM?

Nestojí Vás to vůbec nic a ještě ušetříte čas. Nemusíte se zdržovat s problematickými klienty, pokud výběr nájemníka necháte na mně. Zájemce o pronájem platí za zprostředkování nájmu, proto ho můžeme brát jako solventního zájemce s vidinou dlouhodobějšího nájmu.

17.3.2017 CO  JE   ATELIÉR?

Někdy narazíte v nabídce prodeje bytů označení "prodej atelieru". Jedná se v podstatě o nebytový prostor, který nebyl zkolaudován na byt ze stavebních důvodů. Pokud ateliér koupíte, nemůžete se sem přihlásit k trvalému pobytu. To zákon neumožňuje. Z toho důvodu se bude i hůře hledat kupec, když ho budete chtít prodat. Cena ateliéru by měla být nižší než u bytové jednotky.

14.3.2017 KDE  ZJISTIT  JAK  ÚRODNÁ  JE  ORNÁ  PUDA, kterou chcete koupit?

Když se podíváte na list vlastnictví, tak v dolní části najdete u orné půdy BPEJ. Nyní už je katastr provázaný s http://bpej.vumop.cz, takže lehce najdete informaci o tom, z čeho se půda skládá a jaké jsou zde klimatické podmínky.

1.3.2017 CENTRÁLNÍ  EVIDENCE  EXEKUCÍ

Pro moje klienty, kteří kupují nemovitost zajistím před prodejem výpis z centrální evidence exekucí prodávajícího. Od loňského roku tento výpis poskytuje i Česká pošta za poplatek (www.moje-jistota.cz)

 

28.2.2017 - INFORMACE O CENĚ NEMOVITOSTI

Víte, že u některých nemovitostí (prodaných od 1.1.2014 je zapsán údaj o ceně na katastru nemovitosti)? Tuto informaci nenaleznete na internetu (pouze je na listu vlastnictví poznámka o cenovém údaji), ale katastrální úřad poskytne tuto informaci za úplatu v listinné podobě.

27.2.2017 - JAK  POSOUDIT  CENU  POZEMKU

Ptal se mě klient, který chce prodat stavební pozemek v Praze, jak si může ověřit cenu. Poradila jsem mu podívat se na cenovou mapu města Prahy, která určuje reálnou minimální cenu nabídky. Můžete se na ni mrknout na: http://mpp.praha.eu/app/map/cenova-mapa/

Stanovy družstva

Datum: 23.01.2021

Pokud kupujete družstevní byt - tedy družstevní podíl, prostudujte si Stanovy družstva - mohou si vyžádat souhlas družstva s převodem.

Co je ateliér

Datum: 07.03.2017

Někdy narazíte v nabídce prodeje bytů označení "prodej atelieru". Jedná se v podstatě o nebytový prostor, který nebyl zkolaudován na byt ze stavebních důvodů. Pokud ateliér koupíte, nemůžete se sem přihlásit k trvalému pobytu. To zákon neumožňuje. Z toho důvodu se bude i hůře hledat kupec, když ho budete chtít prodat. Cena ateliéru by měla být nižší než u bytové jednotky.

Prezentace nemovitostí

Datum: 02.03.2021
Někdy se ptají majitelé nemovitostí - není málo prezentovat nemovitost jen na jednom realitním serveru a dále jen na sociálních sítích? Rozhodně NE - tím, že bude inzerce lítat po více druzích realitních serverů - někdy i ne úplně kvalitních a aktuálních zavádí KUPUJÍCÍHO na myšlenku, že zřejmě nemůžeme nemovitost prodat apod.. (vím ze zpětné vazby od většiny klientů) a tak se stává nabídka spíše "provařenou" než lépe prezentovanou.
Doporučuji jeden kvalitní realitní server, SOCIÁLNÍ SÍTĚ a HLAVNĚ kvalitní fotografie, video a půdorysy nemovitosti a také pravdivé informace.

Vyhotovím posudky jak pro dědictví (pro notáře), tak i pro Vaši představu o ceně. Přijedu, přivezu,

Datum: 02.03.2021

Reálná cena nemovitosti

Datum: 02.03.2021

Jak stanovit skutečně tržní cenu? Svěřit prodej nebo pronájem realitnímu makléři, který má zkušenost. Není to jen o tom podat si inzerát. To umí každý. Důležité je, aby byla cena reálná. Pokud hned na začátku nabídnu nemovitost s cenou o hodně vyšší, než je trh, nikdo si nabídky nevšímá a opak je pravdou, že i když cenu dále snižuji, nemá to žádný efekt, protože se nemovitost stane tzv. "provařená" a skutečný kupec už na ni nereaguje nebo tlačí dále na cenu. 
A co dále můžete udělat pro prodej nebo pronájem za výbornou cenu? Jsou to maličkosti. Připravte nemovitost tak, jako kdybyste chtěli udělat poslední večírek v této nemovitosti a pozvat známé! Věnujte pozornost vchodu, hale nebo předsíni a kuchyni. Pokud se jedná o dům, odstraňte všechny plevele, případně spravte chodník nebo plot. Umístěte hrnkové kvetoucí rostliny. Rozhodně by mělo být všude uklizeno! Jsou to malé investice, které se opravdu vyplatí. Znám to z vlastní zkušenosti. Ráda Vám se vším poradím.

Před stavbou domu si prostudujte vyhlášku

Datum: 03.03.2021

Před stavbou rodinného domu doporučuji prostudovat Vyhlášku o obecných požadavcích na využití území

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-501